نصب بازینصب بازی ps4
موضوعات داغ

کپی خور کردن ps4

کپی خور کردن ps4

های گایززز

تو این تاپیک میخوایم راجب کپی خور کردن کنسول های PS4 صحبت کنیم. بحث کپی خور کردن کنسول های PS4 موضوعی بود که حدود 2 سال پیش خیلی ترند شده بود. دلیلشم این بود که با یه قیمت خیلی کم میشد تا خرتناق دستگاه بازی ریخت.

خب شاید الان بگید که چرا الان نمیشه از این روش استفاده کرد ، باید بگم که کمپانی سونی به سرعت جلوی این روش روگرفت.

متد کپی خور به خاطر پیداشدن یک نقص نرم افزاری در سیستم سافت ویرکنسول های PS4  توسط شخصی به اسم الاعضیف که قسم خورده بود که به کمپانی پلی استیشن ضرر وارد کنه پیدا شد.

به زودی…


قیمت کپی خور کردن ps4

 

 


در طی این روش به کمک یک نقص نرم افزاری بازی ها به وسیله یک هارد اکسترنال بر روی کنسول PS4 انتقال داده میشد و قابل بازی بود. البته هربار بعد از خاموش و روشن کردن کنسول PS4 جیلبریک دستگاه میپرید و باید دستگاه مجددا جیلبریک میشد که بهش جیلبرک ثانویه میگفتن و جیلبرکی که در ابتدا روی دستگاه انجام میشد اصطلاحا جیلبرک اولیه گفته میشد.

شاید در نگاه اول بگید چقد پیچیدس ولی باید بگم که اولا اونقدرام کاره سختی نبود و ثانیا چون قیمتش خیلی مناسب بود سختیش به چش نمیومد.

این روش روی سیستم سافت ویر ورژن 5.07 به پایین انجام میشد و دیتا های خاص خودشو داشت. این که دارم از افعال گذشته استفاده میکنم به این معنی نیست که دیگه نمیشه از این روش استفاده کرد اما مشکل اینجاس که اگر ورژن آپدیت کنسول PS4 شما بالا تر از 5.07 بالا تر باشه نمیشه اون رو پایین آورد یا به اصطلاحی داون گرید کرد. پس اگر ورژن آپدیت کنسول PS4 شما بالا تر از 5.07 باشه عملا نمیتونید کنسول PS4 خودتون رو کپی خور کنید.

حالا اگر هم ورژن آپدیت کنسول PS4 شما 5.07 یا پایین تر باشه میتونید کنسول PS4 خودتون رو کپی خور کنید ولی باز مشکل اینجاست که هر بازی ای رو نمیشه روی کنسول PS4 خودتون بریزید و فقط بازی هایی رو میشه روی کنسول PS4 خودتون بریزید که زمان سیستم سافت ویر 5.07 و یا قبل تر از اون منتشر شده اند.

پس فکر میکنم که الان متوجه شدید که چرا از افعال گذشته استفاده کردم موقع توضیح ، چون :

1.احتمال این که سیستم سافت ویر کنسول PS4 شما 5.07 یا کمتر باشه خیلی کم هست

2. اگر هم بشه کنسول PS4 خودتون رو کپی خور کنید با توجه به بازی هایی که میشه روی دستگاه ریخت خیلی صرف نداره

ولی اگر تازه کنسول PS4 خودتون رو خریدید و بازی های زیادی رو بازی نکردید و احیانا ورژن کنسول PS4 شما 5.07 یا پایین تر باشه میتونید از این متد بهترین استفاده رو داشته باشید.

اجازه بدید یه کم علمی تر هم توضیح بدم

اگر  PS4  داشته باشید قطعا هزینه های زیادی برای خرید بازی متحمل شده اید. همه گیمرها برای اینکه بازی های مورد علاقه خود را تجربه کنند پول های زیادی هزینه کرده اند. کپی خور کردن  PS4  یکی از راه های کم کردن این هزینه ها است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم به کپی خور کردن  PS4  جیلبریک کردن می گویند. در ادامه سعی می کنیم توضیح دهیم چگونه می توان دستگاه پلی استیشن 4 را کپی خور کرد.

اما قبل از بیان این مبحث کلی بهتر است به چند مورد بسیار مهم دقت کنید. این نکات شامل این موارد هستند. آیا واقعا می خواهید دستگاهتان را کپی خور یا جیلبریک کنید و اینکه آیا این کار غیر اخلاقی می باشد؟ در ادامه سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم.

این مرحله از توضیحات صرفا جنبه معرفی دارد و توصیه می کنیم بدون اطلاعات کافی از انجام این کار خودداری کنید

آیا کپی خور کردن یا جیلبریک کردن PS4 غیر اخلاقی است؟

در باره پاسخ این سوال نظرات متفاوتی مطرح می شود اما نمی توان جواب دقیقی به آن داد. شرکت سونی با هزینه های زیاد یک دستگاه وارد بازار کرده که کاربران با آن سرگرم شوند.

این در حالی است که از گیمرها نیز خواسته به قوانینی که توسط این شرکت وضع شده احترام بگذارند. اما آیا این دلیل برای غیراخلاقی دانستن این موضوع یعنی کپی خور کردن  PS4 کافی است؟ اگر از زاویه دیگر به این موضوع نگاه کنیم، شما برای خرید دستگاه  PS4 بیشتر از قیمت تمام شده برای تولید آن پرداخت می کنید.

بعد از خرید هر دستگاهی از جمله PS4 شما به طور تمام و کمال مالک آن هستید و می خواهید از کل امکانات آن دستگاه استفاده کنید. PS4 فقط یک دستگاه ساده برای بازی نمی باشد. این دستگاه قدرت بالایی دارد و می تواند مانند یک کامپیوتر باشد. مثلا در این دستگاه امولاتور PS2 به کار رفته است اما به دلایل نا مشخصی به کاربران اجازه استفاده از آن داده نمی شود. استفاده از این ویژگی تنها با کپی خور کردن یا جیلبریک کردن دستگاه ممکن می شود.

تعداد زیادی از متخصصان امنیت، روزانه تایم زیادی برای هک کردن و یافتن ضعف های کرنل استفاده شده در سیستم عامل  PS4  استفاده می کنند. بسیاری از افراد توسعه دهنده مستقل برای تست بازی های تولید شده خود باید از دستگاه PS4 ماد شده استفاده کنند.

مثلا اگر جوانی بخواهد به طور مستقل برای PS4 بازی تولید کند دو را در مقابل خود دارد. اول اینکه هزینه زیادی متقبل شود و یکی از توسعه دهندگان رسمی بازی برای دستگاه PS4  شود. دوم اینکه بازی های خود را پس از ماد کردن دستگاهش تست کند. در این صورت می توان نتیجه گرفت که کپی خور کردن دستگاه PS4 غیر قانونی نیست.

اگر کاربران برای اینکه بتوانند از تمامی امکانات PS4 استفاده کنند دستگاه را هک کنند نمی توان ایرادی به آن گرفت. در صورتی که کاربران بخواهند هزینه ای برای بازی ها پرداخت نکنند و آن ها را رایگان بازی کنند، قطعا هک کردن PS4 کار درستی نیست.

پلی استیشن 4 دستگاهی است که افراد زیادی می توانند علم برنامه نویسی خود را با آن بالا ببرند و یا اینکه از آن به عنوان یک کامپیوتر استفاده کنند. همچنین می توان بازی های قدیمی PS2  و  PS1  را روی آن بازی کنند. بنابراین کپی خور کردن PS4 را نمی توان یک امر غیر اخلاقی به شمار آورد.

جیلبریک کردن PS4
جیلبریک کردن PS4

چگونه می توان PS4 را کپی خور یا جیلبریک کرد؟

PS4  کپی خور شده فقط برای اجرای بازی های پایرت یا کپی شده کاربرد ندارد. در واقع زمانی می توان گفت که یک دستگاه PS4 هک شده، که هکرها رشته مربوط به کرنل سیستم عامل را انتشار دهند.

بسیاری از افراد ادعا می کنند که می توانند PS4 با فیرمور نسخه 6.20  را نیز کپی خور کنند. این افراد فقط می توانند اکسپلویت Webkit را انجام دهند، که با این کار به همه مزایای یک PS4 هک شده دسترسی پیدا نمی کنید. اما اگر دستگاه شما از فیرمور  5.05  یا قدیمی تر بهره می برید، به راحتی می توانید دستگاه را کپی خور یا جیلبریک کنید.

اکنون نحوه جیلبریک کردن PS4 را با فیرمورهای 5.05  و پایین تر را به شما آموزش دهیم. قبل از هر چیز به شما یادآوری می کنیم که اگر در این زمینه تخصص ندارید هرگز این کار را انجام ندهید.

برای شروع ابتدا چک کنید که نسخه فیرمور دستگاه شما 5.05  و یا قدیمی تر باشد. اگر فیرمور دستگاه شما بالاتر باشد نمی توانید آن را کپی خور کنید. اگر فیرمور دستگاه شما  4.55  است و قبلا هک شده است، در ابتدا باید به مرورگر وارد شوید و پس از اینکه نسخه فیرمور هک شده را انتخاب کردید، روی گزینه  Enable Updates  بزنید.

ممکن است تعداد زیادی از دستگاه های PS4 این آپشن را غیر فعال نکرده باشند. اگر کنسول شما تا کنون هک نشده انجام این گزینه را نادیده بگیرید. در ادامه گزینه  Settings  را انتخاب کرده و از قسمت  Network  گزینه Connect to the Internet را انتخاب کرده و غیر فعال کنید.

در نظر داشته باشید که انجام این کار اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه بهتر است پس از انتخاب Settings به System وارد شوید و پس از انتخاب  Automatic Downloads گزینه System Software Update Files را خاموش کنید.

پس از اینکه این کار را انجام دادید اگر متوجه شدید فیرمور روی دستگاه شما از  5.05  پایین تر است، ابتدا باید آخرین نسخه فیرمور را  به روز رسانی کنید. پس از دانلود آخرین به روز رسانی فیرمور روی آن کلیک راست کنید و گزینه Rename را انتخاب کنید. اسم فایل را با PS4UPDATE.PUP عوض کنید. توجه داشته باشید پسوند فایل  PUP  می باشد.

در ادامه یک فلش که حداقل یک گیگ حافظه داشته باشد را به سیستم وصل کنید. دقت کنید که فرمت فلش در حالت exFat یا Fat32  باشد. سپس وارد فلش شده و در آن یک فولدر با نام PS4 بسازید.

بعد از ایجاد فولدر PS4 ، وارد آن شده و یک فولدر جدید به عنوان UPDATE  ایجاد کنید. در نهایت فایل دانلود شده فریمور را در این فولدر کپی کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که نام فولدرها باید با حرف بزرگ نوشته شوند.

اکنون فلش را به PS4 وصل کنید. سپس روی  Settings  کلیک کرده و گزینه System Update Software را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که  5.05  نشان داده شود.

اگر نسخه بالاتر نمایش داده شود باید کار را متوقف کنید و مجدد فیرمور را دانلود کنید. بعد از مطمئن شدن از نسخه فریمور گزینه Next  و سپس Update  را انتخاب کنید تا فیرمور 5.05  نصب شود. در زمان نصب فیرمور ممکن است چندین بار دستگاه ریبوت شود.

پس از اینکه از نصب بودن سیستم عامل نسخه 5.05  مطمئن شوید دوباره به Setting  و Network  بازگردید و این بار گزینه Connect to the Internet  را انتخاب کنید.

پس از آن باید به صورت دستی DNS را وارد کنید. برای این کار اول به Set Up Internet Connection  بروید و یکی از گزینه های LAN  یا  WIFI را انتخاب کنید. در ادامه کار در صفحه  IP Address  روی  Automatic  را انتخاب کنید و در صفحه DHCP Hostname روی گزینه  Do not Specify  بزنید و در نهایت در صفحه DNS  گزینه Manual را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که در این بخش امکانات بسیار متنوعی ارائه شده است. قبل از اینکه دیتا های مربوط به بازی های جدید و کپی خور شده را روی  PS4 نصب کنید باید مطمئن شوید که آیا بازی ها روی فیرمور  5.05  نصب شوند.

 

امتیاز دهی به مطلب

امتیاز کاربران: 4.84 ( 4 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

consoleonline

سلام کنسول آنلاینی های خوبم. خوشحالم که در خدمت شما هستم. من هم مثل شما عاشق کنسول بازی و بازی های جذاب کنسول پلی استیشن هستم. امیدوارم بتونم مطالب مفیدی براتون توی وب سایت منتشر کنم. با ما همراه باشید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن