معرفی بازی

معرفی بازی Witcher برای ps4

معرفی بازی Witcher برای ps4

کمپانی CD PROJECT RED  یک کمپانی است که در سال 2007 با عرضه نسخه اول بازی Witcher  آغاز کرد. در پی موفقیت های این بازی در سال 2011 نسخه دوم آن برای پی سی و کنسول اکس باکس طراحی شد و به آن ها عرضه گردید. این سری بازی توانست جایگاه ویژه ای در میان گیمر ها پیدا کند. بد نیست در جریان باشید که ما بین نسخه اول تا سوم تحت عنوان (Wild Hunt)  چندین بازی متفاوت توسط استودیو های زیر نظر این کمپانی برای Witcher  تولید شده است.

contact us

برای کسانی که در باره بازی Witcher  اطلاعات زیادی ندارند باید بگوییم که داستان آن براساس یک سری رمان با همین نام است. نویسنده رمان یک لهستانی به نام آندره ساپکوسکی می باشد. هر کدام از نسخه های بازی Witcher  سعی داشته که داستان یکی از جلد های این رمان را به نحو احسن پیاده کند. این کمپانی در انجام این مهم بسیار موفق بوده است. داستان نسخه سوم بازی Witcher  از روی دومین رمان که در باره جهان ویتچر می باشد نوشته شده است.

CD PROJECT RED  ازمعدود کمپانی هایی است که به قفل بازی معتقد نیست. این کمپانی از نسخه دوم بازی Witcher تصمیم گرفت بازی های خود را بدون قفل وارد بازار کند. آن ها به این نتیجه رسیدند که قفل کردن بازی تاثیر زیادی روی کپی بازی ندارد. به همین جهت Witcher 3  بدون قفل به بازار عرضه گردید و حتی بسته های متصل به آن نیز رایگان و قابل دانلود و بازی هستند.

معرفی بازی Witcher برای ps4 !! از آن جایی که نسخه سوم Witcher  اولین نسخه ای است که برای کنسول های Sony  تولید شده است، داستان آن تقریبا با نسخه های قبلی بی ربط است. اما سازندگان آن سعی کرده اند که داستان را به گونه ای پیش ببرند که گیمرهای جدید هم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

بازی Witcher
بازی Witcher

داستان بازی Witcher

داستان کلی سری بازی های Witcher  در باره مردی به نام گرالت، اهل ریویا می باشد. افرادی مانند گرالت دارای قدرت فرابشری هستند. این افراد از کودکی تحت تعالیم شدید قرار می گیرند تا با موجودات شیطانی مبارزه کنند. البته آنچه از جریان بازی به نظر می رسد، این تعلیمات به دنبال هدف بزرگ و معینی نمی باشد و در واقع گرالت برای افراد مختلف به عنوان مزدور کار می کند. داستان کلی بازی از مکانی به نام Kaer Morhen  شروع می شود.. این مکان یکی از چند جایی است که به تربیت جادوگر ها می پردازند.

داستان بازی Witcher
داستان بازی Witcher

10 دقیقه اول بازی در کائر مورن اتفاق می افتد، بخش آموزشی بازی می باشد اما در کنار آن شخصیت مهم دیگری را معرفی می کند. این شخصیت، دختر کوچکی به نام سیری (Ciri)  است که زیر نظر گرالت آموزش می بیند. این دختر بعدا با گرالت به ماموریت می رود. پس از اتمام بخش اولیه بازی گرالت در حال خواب دیدن است و بازی به صورت جدی آغاز می شود. چند ساعت اولیه بازی به یافتن Yennefer  معشوقه قدیمی گرالت می گذرد. اما بعد از آن بازی بر پایه جستجو برای سیری سپری می شود.

معرفی بازی Witcher برای ps4 !! ماهیت بازی به گونه ای است که دست گیمر در طول داستان باز است. خود بازی به شما نمی گوید این شخصیت گرالت است بلکه به گیمر اجازه می دهد خودش شخصیت گرالت را بسازد. یکی از زیباترین جذابیت های بازی Witcher  این است که گرالت شخصیت مثبت بازی نمی باشد. بلکه هر گیمر با توجه به سبک بازی خود میتواند شخصیت متفاوتی برای او شکل دهد. البته گیمر بیشتر از آنچه که تصور می کند در روند بازی تاثیر گذار است.

مثلا ممکن است در طول بازی اگر شخصی خاص از شما درخواست انجام کاری بکند و شما خواسته اش را رد کنید، پیامد هایی برایتان در پی خواهد داشت. اگر جان آن شخص در خطر باشد و شما به او کمک نکنید، ممکن است آن فرد کشته شود. ممکن است به دلیل اهمیتی که شخص در روستا یا دهکده ای مشخص داشته باشد، شما در بازی دچار مسائل پیچیده تری شوید. اگر بعدا اطلاعاتی حیاتی از آن دهکده لازم داشته باشید اما مردم دهکده دیگر به شما اطلاعات نمی دهند.

witcher
witcher

جالب این است که اگر گیمر روی شکل گیری محیط تاثیر نداشته باشد، باز هم دنیای بازی خود به خود پیش می رود. در نهایت تمام این انتخاب ها به بیش از 30 پایان مختلف می انجامد که باعث می شود هر گیمر، پایان متفاوت و منحصر به فردی نسبت به گیمر دیگر داشته باشد. سیستم این بازی اقتصادی می باشد. مثلا قیمت یک شمشیر در جایی که معدن آهن است از جای دیگر ارزانتر می باشد. یک ویژگی دیگر بازی این است که هنگام مکالمات شخصیت اصلی با دیگر شخصیت ها، گیمر از میان دیالوگ های متفاوت، آنی را که مد نظر خودش است انتخاب کند.

معرفی بازی Witcher برای ps4 !! دو ویژگی لذت بخش این مکالمات این است که اولا به کمک توانایی گرالت می توانید برخی کاراکترهای دیگر را وادار به حرف زدن کنید. دوما برای معاملات گرالت با دیگر شخصیت های بازی امکان چانه زدن وجود دارد. همانطور که بیان کردیم گرالت شکارچی موجودات ماورائ طبیعی است. در این صورت شخصیت های بازی به دو دسته انسان و موجودات شیطانی تقسیم می شوند. تنوع دشمنان در طول بازی بسیار زیاد می باشد. مبارزه با هر یک از این دشمنان تاکتیک های متفاوتی می طلبد و این تاکتیک ها به صورت اتوماتیک توسط گرالت انجام نمی شود. بلکه گیمر با توجه به امکاناتی که دارد این تاکتیک ها را اجرا می کند.

در اول توضیحات گفتیم که ویچرها به توانایی ماوراءالطبیعه دسترسی دارند و گرالت هم جزء آن ها می باشد. این توانایی ها را در بازی نشان می نامند که در قالب 5 جادوی متفاوت استفاده می شوند. این پنج نشان عبارتند از: Yrden، Lgni، Aard، Quen، Axii

نشان Aard نوعی موج ایجاد کرده و به سمت دشمنان پرتاب می کند. این موج به آن ها صدمه زده و برای مدتی گیجشان می کند. بنابراین گرالت فرصت حمله پیدا می کند. به وسیله نشان Lgni  گرالت می تواند دشمنان را آتش بزند. Yrden نوعی تله جادویی روی زمین است و دشمنان وقتی وارد آن می شوند از سرعت حرکتشان کم شده و آسیب می بینند. Quen نیز نوعی سپر دفاعی برای گرالت به وجود می آورد و از او در مقابل ضربه دشمنان محافظت می کند. Axii هم در نهایت این اجازه را به گرالت می دهد که دشمنان را برای زمان کوتاهی هیپنوتیزم کند و با خود متحد کند.

بازی ps4 witcher
بازی ps4 witcher

معرفی بازی Witcher برای ps4 !! در دنیای بازی هزاران آیتم مختلف وجود دارد که می توان در کیمیاگری، آهنگری و چیزهای دیگر استفاده کرد. کیمیاگری بخش عمده ای از بازی Witcher  را تشکیل می دهد. برای افرادی که نسخه های قبلی بازی Witcher  را انجام داده اند، باید بگوییم که نقشه نسخه سوم بازی تقریبا 35 برابر نسخه قبلی است. و فقط این جمله را می گوییم که محیط بازی خیلی خیلی بزرگ است.

نقشه به قدری بزرگ است که برای رسیدن از یک سر به سر دیگر آن چندین ساعت واقعی طول می کشد. در این صورت دو ویژگی برای گرالت در نظر گرفتع اند. اول اینکه گرالت اسب با وفایی به نام Roach  دارد که در هر زمانی او را صدا می زند. دوم اینکه امکان Fast Travel  یا جا به جایی سریع را دارد. به جرات می توان گفت گرافیک بازی یکی از بهترین های چندین سال اخیر می باشد.

 

the witcher
the witcher

چند نکته درباره بازی Witcher

معرفی بازی Witcher برای ps4 !! شما می توانید زمان دفع حملات حریف، sign  های خود را عوض کنید بدون اینکه دست خود را از روی دکمه دفع حمله بردارید. هنگام مبارزه وقتی روی اسب هستید زمان را کند کنید تا مبارزه برایتان آسان تر شود. اگر Roach  خیلی بترسد به راحتی او را می توانید آرام کنید. دشمنان سوار بر اسب را از پشت به پایین بیاندازید. در هنگام مبارزه نمی توانید از روغن ها استفاده کنید ولی می توانید اسلحه ها و زره خود را تعمیر کنید. به زور cutscene  های بازی را پوز کنید. می توانید صدمات ناشی از سقوط را کم کنید.

روند بهبودی خود را سریع کنید. شما می توانید با سرعت زیاد با اسب حرکت کنید. می توانید skill point  های خود را reset  کنید. در طول بازی سعی کنید هر چیزی را به هر کسی نفروشید.

چند نکته درباره بازی Witcher
چند نکته درباره بازی Witcher

جمع بندی بازی Witcher

Witcher  را می توان یکی از بهترین بازی های تولید شده برای کنسول های نسل هشتم به شمار آورد. قطعا یکی از کامل ترین بازی های تمام دوران دانست. داستان و جهان زیبای آندره سپکوسکی در کنار هنرمندی تیم  CD PROJECT RED  شاهکار بی نظیری خلق کرده اند که بدون شک هر گیمری را راضی می کند.

معرفی بازی Witcher برای ps4 در کنسول آنلاین

جمع بندی بازی Witcher
جمع بندی بازی Witcher

کادر امتیازدهی

امتیاز کاربران: 5 ( 2 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

consoleonline

سلام کنسول آنلاینی های خوبم. خوشحالم که در خدمت شما هستم. من هم مثل شما عاشق کنسول بازی و بازی های جذاب کنسول پلی استیشن هستم. امیدوارم بتونم مطالب مفیدی براتون توی وب سایت منتشر کنم. با ما همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن