معرفی بازی

معرفی بازی Red Dead Redemption برای PS4

بازی Red Dead Redemption برای PS4 یک شاهکار بی نظیر از کمپانی راک استار گیمز می باشد. فضای این بازی در غرب وحشی گذشته و ماجراهای جذاب آن گیمرها را کاملا مجذوب خود می کند. درست است که در صنعت بازی های رایانه ای تعداد بازی های درخشانی که در زمینه وسترن ساخته شده اند به انگشت های دست هم نمی رسد، اما به راستی می توان این بازی را شاهکار بی نظیر آنها دانست.

بازی Red Dead Redemption
بازی Red Dead Redemption

مقدمه ای بر بازی Red Dead Redemption 2

نسخه اولیه Red Dead Redemption در سال 2010 توسط کمپانی راک استار معرفی گردید. اقبال عمومی نسبت به این بازی به گونه ای بود که عنوان بهترین بازی سال را به خود اختصاص داد. این استقبال سازندگان گیم را بر آن داشت تا بعد از هشت سال نسخه دوم Red Dead Redemption را برای PS4 روانه بازار کنند.

البته Red Dead Redemption 2 برای PS4 بسیار متفاوت، کاملتر و جذابتر از نسخه اولیه است و علی رقم تمام تلاش های صورت گرفته برای ساخت بازی های مشابه، هنوز هیچ کس موفق نشده محبوبیت و موفقیت این بازی را از آن خود کند. زیرا هر چه نباشد پشت این بازی کمپانی بزرگ و غول بازی های رایانه ای یعنی راک استار گیمز قرار دارد.

contact us

البته پیش از رونمایی رسمی از این بازی گیمرها ماه ها انتظار کشیده و با دیدن تریلرهای بازی ذره ذره در مورد آن اطلاعاتی کسب می کردند. همین لو رفتن تدریجی اطلاعات باعث ایجاد نظرات منفی در مورد بازی بود. برخی عقیده داشتند واقع گرایی بیش از حد در Red Dead Redemption 2 باعث شده هدف اصلی بازی یعنی سرگرمی زیر سوال برود. صحبتی که البته چندان هم بیراه نبود.

مقدمه ای بر بازی Red Dead Redemption 2
مقدمه ای بر بازی Red Dead Redemption 2

این نکته را نیز باید عنوان کنیم که در نسخه دوم شخصیت اصلی بازی دیگر Jack Marston نبود و داستان بازی حول یک چهره کاملا جدید به نام Arthur Morgan می چرخید. به هر صورت با تمامی فراز و نشیب ها در ماه اوت 2018 از بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4 و دیگر کنسول ها رونمایی گردید و پادشاه دنیای غرب وحشی بار دیگر وارد عرصه بازی ها شد.

فضای داستانی Red Dead Redemption 2 چگونه می گذرد؟

یکی از نکات جذاب در مورد بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4 تفاوت تجربه گیمرهاست. در واقع سیر این داستان به گونه ای است که تصمیماتی که شما می گیرید تاثیر مستقیم بر روند بازی می گذارد. این که شما بخواهید در بازی شرافتمند بمانید یا اینکه مسیر دیگری را انتخاب کنید موجب می شود تجربیات منحصر به فردی در جریان بازی داشته باشید. همین تفاوت ها یکی از نقاط قوت بازی به شمار می رود.

در داستان بازی و روایت آن هیچ گونه اشکالی دیده نمی شود و آسوده خاطر خود را در مسیر حوادثی قرار دهید که کمپانی بزرگ راک استار گیمز در دنیای غرب وحشی برای شما رقم زده است. داستان بازی از جذابیت و کشش فوق العاده برخوردار است. به طوری گیمر دوست دارد بازی کردن را رها کرده و پای روایت آرتور و همراهانش بنشیند.

فضای داستانی Red Dead Redemption 2
فضای داستانی Red Dead Redemption 2

همانطور که گفته شد شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption 2، Arthur Morgan است. مردی جذاب و شجاع که نوعتی دوگانگی شخصیتی در تمام طول داستان همراه وی است. از یک طرف از قتل هایی که مرتکب شده صحبت می کند و از طرفی در جست و جوی همراهانش هر خطری را به جان می خرد. همین دوگانگی مهربانی و بیرحمی باعث محبوبیت بیشتر این چهره شده است.

وقایع داستان برمی گردد به سال 1899 میلادی. آرتور و همراهانش قصد دارند یک قایق پر از طلا و جواهرات را سرقت کنند. بد نیست بدانید در میان همراهان، نزدیکترین شخص به آرتور نیز Dutch Vander Linde می باشد. اما متاسفانه نقشه این گروه برای سرقت ناکام می ماند. نه تنها شکست می خورند بلکه در این بین یک دختر بی گناه نیز توسط واندر لیند کشته می شود. قتلی که عمد یا غیر عمد بودن آن در پرده ابهام قرار دارد.

بعد از این عملیات ناموفق Arthur و Dutch و افرادشان برای فرار از دست پلیس و گنگ ها به کوه های یخی پناه می برند. در آنجا متوجه یک گروه خلافکار دیگر به نام O’Droscoll می شوند که از قضا روابط خوبی نیز با هم ندارند. مورگان و داچ نقشه این گروه را برای سرقت از قطار ربوده و پیش از آنها این برنامه را پیاده سازی می کنند. بسیاری از افراد گروه O’Droscoll را نیز به قتل می رسانند.

همین امر موجب پاشیدن بذر دشمنی بیشتر بین این دو گروه شده و سرکرده O’Droscoll در صدد انتقام بر می آید. همین جریانات دست مایه اصلی داستان شده و حوادث بسیاری را رقم می زند. حوادثی که پر از ماجراهای اکشن، درام و حتی عاشقانه است و گیمر را اساسی میخکوب دستگاه PS4 می کند.

نکاتی که هنگام بازی Red Dead Redemption  برای PS4 باید بدانید؟

بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4 بسیار رازآلود و پرماجراست و می تواند در وهله اول باعث سردرگمی مخاطب شود. اما نگران نباشید با کمی حوصله می توانید قلق های بازی را بیاموزید. در اینجا چند نکته کلیدی را برایتان ذکر می کنیم تا بهتر بتوانید با جریان بازی پیش بروید.

·       داستان Red Dead Redemption 1 را مرور کنید. بسیاری از شخصیت های نسخه دوم مربوط به نیای اول بازی است. بنابراین برای درک بهتر بازی بهتر نسخه اول را بازی کرده و یا خلاصه ای از آن را در ویدیوی آموزنده تیم راجرز مشاهده کنید.

نکاتی که هنگام بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4 باید بدانید؟
نکاتی که هنگام بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4 باید بدانید؟

·       در حین بازی باحوصله باشید. Red Dead Redemption 2 برای PS4 ( یا هر کنسول دیگر ) پر از معما و راز است. بنابراین اگر در حین بازی عجله به خرج دهید بی شک دلسرد می شوید. آرام باشید، نقشه ها را با حوصله بخوانید و قفل ها را یکی پس از دیگری باز کنید. در جریان بازی هر جا که از شما خواسته شده بود سرعت خود را کم کنید حتما به این تئصیه گوش دهید. مطمئن باشید به این ترتیب سوار بر جریان بازی می شوید.

·       تنظیمات قسمت کنترل بازی را تغییر دهید. شما می توانید این بازی را به صورت اول شخص یا سوم شخص انجام دهید. برخی از گزینه ها را دستکاری کنید تا بتوانید وضعیت دویدن و دیگر حرکات خود را تغییر دهید.

·       در بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4 بعضی مواقع از ذخیره دستی استفاده کنید. همیشه هم ذخیره بازی را به دستگاه PS4 واگذار نکنید. شاید گاهی اوقات بخواهید صحنه ای را از نو رقم بزنید و یک موجود مرده را نجات دهید.

·       پول هایتان را اصولی خرج کنید. برای استراحت و تعویض لباس می توانید در هر شهر اتاقی به دور از کمپ اجاره کنید. این کار باعث می شود کاملا غرق در روند بازی شوید. اما برای خرید اسلحه پول صرف نکنید زیرا در حین بازی بیشتر اسلحه ها را رایگان به دست می آورید. در شروع بازی نیز خیلی نگران جمع کردن پول نباشید. خرید اسب های خوب و البته نامگذاری برای آنها نیز فراموش نشود. همچنین می توانید کلی لوازم و ابزار جالب توجه مثل چاق، دینامیت و … را Trappers و Fences در ازای اموال مسروقه خریداری کنید.

·       روابط اجتماعی خود را تقویت کنید. برای هم صحبتی با مردم به یک بار قناعت نکنید. با محلی ها گفت و گو کنید تا شهرت شما افزتیش یابد. مهمانی ها را پیش از اتمام ترک نکنید. هنگام بازگشت به گریزلی با هرناندز دیدار کنید.

·       برای استفاده مستقیم از نقشه، دکمه منو را نگه دارید. در حالت سینماتیک سفر کنید. در صورت تمایل گزینه Fast Travel را فعال کنید. با مراحل و تقسیم بندی های بازی آشنا شوید. و چندین و چند نکته دیگر که بی شک در جریان بازی شما نیز به آنها پی خواهید برد.

با کنسول آنلاین همراه باشید

امتیاز دهی به مطلب

معرفی بازی Red Dead Redemption برای PS4

امتیاز کاربران: 4.85 ( 2 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

consoleonline

سلام کنسول آنلاینی های خوبم. خوشحالم که در خدمت شما هستم. من هم مثل شما عاشق کنسول بازی و بازی های جذاب کنسول پلی استیشن هستم. امیدوارم بتونم مطالب مفیدی براتون توی وب سایت منتشر کنم. با ما همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن