مقالات

فواید بازی های اینترنتی

فواید بازی های اینترنتی – یکی از تفریحاتی که امروزه اکثر بچه ها در تمام دنیا به آن گرایش پیدا کرده اند، بازی های اینترنتی است. کلا کودکان علاقه زیادی به بازی داشته و با پیشرفت علم و تکنولوژی و ابداع بازی های اینترنتی، این گروه از سرگرمی ها نه تنها در اولویت کودکان بلکه مورد استقبال بزرگترهای خانواده نیز قرار گرفته است. اما هر تفریحی دارای مزیت هایی است که درا دامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

بازی های اینترنتی چه مزیت هایی دارد

1-   یک سرگرمی مناسب در زمان محدودیت مکان

متاسفانه امروزه که خانه های ویلایی جای خود را به آپارتمان داده اند، بچه ها برای بازی های پر جنب و جوش دچار محدودیت شده اند. در نتیجه بازی های اینترنتی جایگزین مناسبی خواهد بود. البته این بدان معنا نیست که بچه تنها بازی به سراغ این قبیل سرگرمی ها بروند. بلکه در کنار گردش و تفریح در پارک و بازی های انرژی خواه، بازی های اینترنتی نیز مکمل مناسبی خواهد بود.

2-   کاهش استرس و درد

جالب است بدانید که بازی های اینترنتی این قابلیت را دارند که استرس را کاهش داده و همچنین اثرات منفی ناشی از درد را کم کند. زمانی که شما در حال بازی هستید و حواستان کاملا بر روی بازی متمرکز می شود، به درد و استرس فکر نمی کنید. در نتیجه کاهش درد روند طبیعی خود را طی نموده و بیمار داروهای اعصاب و مسکن کمتری را مصرف خواهد نمود.

3-   تقویت قدرت بینایی

شاید برای شما عجیب باشد که چگونه بازی های اینترنتی منجر به تقویت بینایی می شود. درست است که زیاده روی در این زمینه تنبلی چشم را به دنبال خواهد داشت ولی برخی از بیماری های چشم، از طریق همین بازی ها سریع تر درمان می شوند. به عنوان مثال اگر به بیماری آب مروارید مبتلا هستید، به سراغ بازی هایی بروید که بر روی قسمتی تمرکز نموده و شلیک می کند.

4-   افزایش شادی و نشاط

با افزایش سن و درگیر شدن با کار و شرایط زندگی، شادی کم شده و بسیاری از بزرگسالان به ویژه آقایان، دچار افسردگی نسبی می شوند. بهتر است به شیوه درست، شادی را به زندگی برگردانیم. یکی از راهکارهای موثر در این زمینه، بازی های اینترنتی مهیج و البته شاد است. توصیه می کنیم به هیچ عنوان به سراغ بازی های ترسناک و خشن نروید.

فواید بازی های اینترنتی

برچسب ها
نمایش بیشتر

consoleonline

سلام کنسول آنلاینی های خوبم. خوشحالم که در خدمت شما هستم. من هم مثل شما عاشق کنسول بازی و بازی های جذاب کنسول پلی استیشن هستم. امیدوارم بتونم مطالب مفیدی براتون توی وب سایت منتشر کنم. با ما همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن